Das Ambulans | Uluslararası Ambulans Hizmetleri| Hakkımızda
Hakkımızda

2002 yılında kurucuları olan İbrahim ve Müfide Dölek tarafından "DÖLEKLER AMBULANS ve CENAZE HİZMETLERİ" adı ve logosu ile faaliyetlerine başlayan şirketimiz, günümüzde "DAS Özel Sağlık Ambulans ve Cenaze Nakil Hizmetleri" adı altında hizmetlerini sürdürmektedir. 2003 Yılında Diyarbakır merkez olmak üzere Adana, Hatay ve Elazığ'da hizmet vermeye başlamış olup, 2012 yılında yeni misyon ve vizyonumuz ile DAS Ambulans olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Anamur'dan Ardahan'a kadar uzanan coğrafyada Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve yasal olan "tek" özel ambulans şirketidir. Halen yapılmış olan anlaşmalar gereği merkezi Diyarbakır'da olmakla birlikte, Adana, İskenderun-Hatay, Mersin, Erzincan, Batman, Elazığ ve Amasya illerinde sabit ekipler kurulmuş olup hizmetlerine devam etmektedir. Şubat 2015 itibari ile hizmet ağını genişleten DAS Özel Sağlık Hizmetleri, "Ankara DAS Ambulans Servisi" ile başkent Ankara ve komşu illerine de kalite standartlarımızda hizmet sunumuna başlamıştır. Şirketimizde her geçen gün artan ihtiyaç ile değişen sayılarda halen 6 adet yoğun bakım, 75 adet acil yardım, 20 adet hasta nakil ambulansları ile 39 doktor, 83 sağlık personeli, 23 sağlık dışı personel (portör, sekreter, hizmetli), 102 şoför görev yapmaktadır. Şirketimiz, ülke çapında Sağlık Bakanlığımıza da hava ambulans hizmetleri vermekte olan sektöründe lider havacılık şirketleri ile yaptığımız stratejik işbirliği anlaşmaları ile Türkiye'de hava ambulansı ve hava taksi hizmetlerini, kara ambulansları ile birleştiren ve güç birliği elde eden, yurtiçi ve uluslararası yataktan –yatağa hasta nakli konusunda çözüm ortaklığı oluşturmuş tek özel ambulans firması olarak hızlı, etkili ve profesyonel hasta nakli ve kurtarma konularında uzmanlaşmıştır.

Yurt içinde ve dışında her noktaya gerek kara yolu gerekse hava yolu ile cenaze nakli ve cenaze hizmetleri şirketimizce yapılmaktadır. Gurup şirketlerimizden DAS OSGB, 2012 yılında kurulmuş olup, işyerlerine tam donanımlı ambulans ve eğitimli sürücüsünü kiralamanın yanında, iş yeri hekimi, iş yeri sağlık personeli, iş güvenliği uzmanı gibi personellerin temin edilmesi, iş yerlerindeki işçilerin ihtiyacı olan ilk yardım eğitimi ve sertifikalarının alınması, tıbbi tahlillerin ve taramaların yapılması gibi konularda faaliyet göstermektedir.

Firmamız, katı ve sıvı atıkların toplanması, ayrıştırılması ve dönüşümü, işyerlerinde yangın önleme ve söndürme tedbirlerinin alınması gibi konularda da faaliyetlerini sürdürmektedir.


Das International | 2017 ©